Тимур П’ятигорець

Тимур П’ятигорець – викладач гітари (класичної, акустичної, електрогітари) і укулеле.

Перше моє знайомство з музикою відбулося коли мені було 10 років. Це був 1999 рік. Моїм першим інструментом була класична гітара. Коли батьки відвели мене в музичну школу – я точно знав, що хочу навчитися грати саме на гітарі. Проте, через рік в моє навчання додалися ще фортепіано і балалайка (дуже простий на вигляд, але з «великою душею» інструмент). Ще через рік я почав займатися на саксофоні. Саме в той період у мене почала зароджуватися усвідомлена любов та інтерес до джазу. Моє дитинство було насиченим музикою і мені це подобалося. Вже в 13 років я твердо для себе вирішив, що хочу бути музикантом.


У 2004 році, в 15 років, я поступив в Херсонське музичне училище по класу електрогітари, а в 19 років успішно його закінчив. Після закінчення училища одразу подав документи до навчального закладу своєї мрії – Київський Інститут Музики ім. Р.М. Глієра. Я склав іспити і вступив до вузу. Для мене це була велика і значуща подія. Мені пощастило навчатися у одного з кращих джазових гітаристів України – Шабалтаса Володимира Миколайовича. Це був прекрасний музикант, чудова людина і педагог.
Закінчив навчання в КІМ ім. Р.М. Глієра в 2013 році, отримавши звання “фахівець”, з червоним дипломом на додачу.


Активну педагогічну діяльність почав з 2011 року. Саме тоді, в одній з музичних шкіл Києва, я відкрив у собі інтерес до викладання. Я зрозумів, що викладання – це мистецтво, в якому ти не тільки вчиш, а й сам продовжуєш вчитися. Для мене це цікавий і завжди творчий процес з індивідуальним підходом до кожного учня.
Мені подобається спостерігати за зростанням і розвитком своїх учнів. Коли ти бачиш, як у твоїх вихованців «виростають крила» – це надихає!
Загальний стаж викладання гітари та музичних дисциплін більше 5-ти років. Працював викладачем в музичній школі та музичному училищі міста Херсон. За півтора року викладання в Херсонському музичному училищі два мої студенти стали лауреатами всеукраїнських джазових конкурсів в Одесі та Миколаєві, а один з моїх випускників нині студент КІМ ім. Р.М.Глієра.


Паралельно з навчанням і викладанням я завжди грав і виступав. У студентські роки це були виступи з джазовими оркестрами і ансамблями. Пізніше це була робота на телебаченні (перший сезон «Педан Притула Шоу» на Новому каналі, у складі групи «ВІА Жигулі»), робота з одеською групою «Діти Фіделя» в Китаї. І кілька контрактів на круїзних лайнерах американської компанії Royal Caribbean. Працюючи на лайнерах я виступав з музикантами з різних куточків світу, а також мав можливість побувати в країнах Азії, Європи, США і на Кубі. Це був цікавий і дуже корисний досвід.

Я виступав і співпрацював з такими зірками українського шоу-бізнесу, як Вікторія Олізе, Арсен Мірзоян, Сергій Мироненко, Віталій Козловський, Юліана Купцова. Із закордонними джазовими артистами: Gregory Boyd, Сhina Moses. Грав у складі українських джаз-фанк-ф`южн груп: «Yan Vedaman», «Crocodile Project», «Groovin High». Виступав в різних кавер-проектах.
На даний момент співпрацюю, як сесійний музикант, з київськими групами – «Juli Julls», «Good Vibes», «Refunktion» та іншими. Виступаю зі своїм джазовим колективом «Timur Pyatigorets Quartet».


На чому я роблю акцент у своїй педагогічній діяльності? І які особливості мого підходу в викладанні:

– Постановка рук, корпусу і тіла в цілому. Розслабленість апарату. Техніка гри на інструменті

– Нотна грамота і базова теорія музики

– Вивчення музичних творів

– Творчий і асоціативний розвиток

– Музичність. Відчуття музики

– Імпровізація

– Індивідуальний підхід до кожного учня, виходячи з його темпераменту, характеру, системи сприйняття інформації і його музичних даних

– Впевненість при виступах на сцені

 

До зустрічі на заняттях, друзі! Буду радий ділитися знаннями, якими володію і стати для вас провідником в безмежний Світ Музики за допомогою гітари!