Олексій Гмиря

Олексій Гмиря – барабанщик-перкусіоніст, викладач гри на ударній установці.

Музичну освіту розпочав з ранніх років з мамою і татом. Тато й донині грає на клавішних інструментах і співає в народному хорі. Олексій Гмиря, навчаючись в загально-освітній школі-гімназії (м. Прилуки), вже грав у міському будинку культури з духовим оркестром, учасниками якого були викладачі музичної школи і видатні артисти того часу. У ті ж роки Олексій навчався в центрі творчості дітей та юнацтва по класу ударних.
З 2002 року почав співпрацювати з такими гуртами, як “Чорнобривцi”, “Гринджоли”, “Сонцекльош”, “Над землею”, з такими артистами, як Олег Скрипка, Росава, SunSay (колишній учасник гурту “П’ятниця”), Сусанна Джамаладінова (нині відома як співачка Джамала), “Топоркестра”, “Парадокс”, “Жаба в дирижаблi”, “Asea Sool”, “Реггі бойз”, Nalson Corasco та інші.

У період з 2002 по 2012 роки Олексій виступав на багатьох фестивалях, таких як “Слов’янський базар”, “Казантип”, “Країна Мрiй”, “Шешори” та багато інших.

Граючи на ударній установці, зацікавився грою на перкусійних інструментах (джембе, дарбука, конги, кахон).
У 2012 році, на Ямайці (міста Фелмос і Очоріос) вдалося підвищити свою майстерність і вивчити оригінальні ритми гри на джембе та ударній установці. Пощастило навчатися у кубинських майстрів з гри на конго у м. Маямі (США). На Гаїті (о. Лабаді) збиралися матеріали древньої племінної барабанної музики. St Tomas – острів, де вдалося вивчити і розвинути стиль під назвою “каліпсо”.

У 2015 році переїхав жити в Середню Азію. Це був особливий час для пошуку місцевого фольклору. 2017 року повернувся до Києва.
У 2017 році, після невеликого туру Європою, поїхав до Ізраїлю (м. Цфат) з гуртом “Pushkin Klezmer Band”, де виступав на фестивалях, а також проводив майстер-класи з ритміки для дітей, викладачів і диригентів оркестрів.


У період 2010-2019 років пощастило співпрацювати з такими артистами, як Грегорі Портер (нагороджений Греммі, як кращий джазовий вокаліст 2014 р.), нью-йоркський джазовий піаніст Джоел Холмс (двічі номінація Греммі), один із кращих кларнетистів світу Девід Кракауер, канадський гітарист Девід Вест, представниця Азербайджану на конкурсі Євробачення 2014 Діляра Казімова, переможець конкурсу Євробачення 2017 Сальвадор Собрал, джазовий піаніст Сергій Манукян, співачка Севара Назархан, українські солісти Сергій Чантурія, Володимир Соляник, Денис Аду,  кримсько-татарські виконавці – Інвер Ізмайлов, Леніє Ізмайлова, Рустем Барі, Саїд Сагітов, кращий кримсько-татарський акордеоніст Шевкет Зморка, ізраїльські солісти – Саня Кройтер, Еяль Шилоах, Юрі Бренер, арабський композитор Едмад Ляль, американські трубачі – Стюарт Кінг, Деніел Вольф.


Викладати ударні інструменти і перкусію, та й взагалі ритміку, Олексій став близько семи років тому. Дійшов висновку, що виконання різноманітних стилів музики та співпраця з музикантами різних культур позитивно розвивають людину як в музичному, так і в соціальному плані. Завдяки співпраці з різними танцювальними школами, починаючи від фламенко, бейлі-денсу до RnB, Олексій розробив свою систему навчання гри на ударній установці та перкусії. Розвиток ритму і гармонії, імпровізація також є одним з найбільш важливих аспектів при навчанні. 

 
 


ВІДЕОЗАПИСИ З ВИСТУПІВ: